Aktualności

FESTIWAL KALEJDOSKOP
 

III Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych

23, 24, 25 czerwca 2017

 

III  Ogólnopolski Festiwal Teatrów Młodzieżowych "Kalejdoskop"

 

Wkrótce do Gardzienic "zawita" nowa  młodzieńcza energia!

Znajdzie ona swoje ujście 23, 24, 25 czerwca

podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych "Kalejdoskop".

 

Dwie pierwsze edycje organizowane były przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku. Tym razem gospodarzem wydarzenia będzie Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice", a współorganizatorem Fundacja "Architekci kultury". 

Festiwal ma formę konkursu. Towarzyszą mu prezentacje spektakli gościnnych, warsztaty, koncerty, dyskusje.

Szczegółowe informacje - Katarzyna Marjasiewicz: 792 687 680.

 

Program:

 

PIĄTEK - 23.06.2017r.

1700– Oficjalne otwarcie III Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „Kalejdoskop”, powitanie gości, przedstawienie jury

Prezentacje konkursowe:

1730 – 1800 – Teatr Kaprys M2 (Łapy), spektakl „Odcienie”

1820 – 1855 – Teatr Zbożowy (Kielce), spektakl „Koniec świata, czyli satyra za Wszechświat”

2000 – 2030 - Teatr Wyjście (Stalowa Wola), spektakl „Wojenka”

2050 – 2120 – Teatr Satyry Zielona Mrówa (Lublin), spektakl „Klosz – art., czyli pochwała muchy”

2130 – Spektakle gościnne: „W nowym kinie”, „Teatr od kuchni”, „Poławiacze Pereł Improve Teatr”

2230Ognisko

 

SOBOTA - 24.06.2017r.

Prezentacja konkursowa:

1000 – 1040 – Teatr Lepszy profil (Piotrków Trybunalski), spektakl „Kto ze mną pobiegnie?”

1040 – 1200 – omówienia spektakli prezentowanych w poprzednim dniu oraz spektaklu Teatru Lepszy profil

1200 – 1330 – warsztaty teatralne prowadzone przez jurorów i aktorów Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” dla uczestników festiwalu (Jacek Król, Przemysław Buksiński Joanna Holcgreber, Marcin Mrowca, Tetiana Oreshko)

Prezentacje konkursowe:

1450 –  1515 – Teatr Kukufas (Zabrze), spektakl „Długa Berta”

1545 – 1630 – Integracyjna Grupa Teatralna Pomost (Orzesze), spektakl „Ubu król”

1700 – 1740 - Teatr Kaprys (Łapy), spektakl „Z Pieśni wzięte”

1800 – recital Moniki Kowalczyk

2100 – Spektakle gościnne: „Sceny z Wesela” i „Elektra” Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”

 

NIEDZIELA - 25.06.2017r.

Prezentacja konkursowa:

1000 – 1045 – Teatr Zrkadlo (Słowacja), spektakl „Učený z neba nikto nespadol” 

1045 – 1200 – omówienia spektakli prezentowanych w sobotę i w niedzielę

1200 – 1330 , 1530 – 1700 – warsztaty teatralne prowadzone przez jurorów i aktorów Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” dla uczestników festiwalu (Jacek Król, Przemysław Buksiński Joanna Holcgreber, Marcin Mrowca, Tetiana Oreshko)

1730 – koncert zespołu „Kasia i chłopaki”

1800 – ogłoszenie werdyktu, oficjalne zamknięcie III Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „Kalejdoskop”

 

W załączeniu protokoły z posiedzenia JURY.

 

Zachęcamy do obejrzenia relacji z Festiwalu:

 

Dzień I
 
Rozpoczęcie III Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych Kalejdoskop
https://www.facebook.com/970795999689516/videos/978587305577052/

Teatr Kaprys M2 (Łapy) - "Odcienie"
https://www.facebook.com/970795999689516/photos/pcb.978610722241377/978609838908132/?type=3&theaterhttps://www.facebook.com/970795999689516/videos/978765295559253/

Teatr "Wyjście" (Stalowa Wola) – „Wojenka”

https://www.facebook.com/970795999689516/photos/pcb.978749088894207/978747055561077/?type=3&theater

https://www.facebook.com/970795999689516/videos/978807438888372/

Teatr Satyry Zielona Mrówa (Lublin) - "Klosz - art, czyli pochwała muchy"

https://www.facebook.com/970795999689516/photos/pcb.978784918890624/978782825557500/?type=3&theater
https://www.facebook.com/970795999689516/videos/978819008887215/
 
Goście wieczoru - Poławiacze Pereł Improv Teatr
https://www.facebook.com/970795999689516/photos/pcb.978785115557271/978778018891314/?type=3

 

Dzień II
 
Teatr Lepszy Profil (Piotrków Trybunalski) - "Kto ze mną pobiegnie?"
https://www.facebook.com/970795999689516/photos/pcb.979095292192920/979052058863910/?type=3&theater
https://www.facebook.com/970795999689516/videos/979164432186006/

Omówienia spektakli prezentowanych w poprzednim dniu oraz spektaklu "Kto ze mną pobiegnie?"

https://www.facebook.com/970795999689516/photos/pcb.979175788851537/979173532185096/?type=3

 

Warsztaty
https://www.facebook.com/970795999689516/videos/979190538850062/
 
Teatr Kukufas (Zabrze) - "Długa Berta".
https://www.facebook.com/970795999689516/photos/pcb.979299915505791/979222575513525/?type=3&theater
https://www.facebook.com/970795999689516/videos/979290622173387/

Integracyjna Grupa Teatralna POMOST z Orzesza, spektakl "Ubu król"

https://www.facebook.com/970795999689516/photos/pcb.979379505497832/979378745497908/?type=3&theater

https://www.facebook.com/970795999689516/videos/979301922172257/

teatr KAPRYS (Łapy) - „Z Pieśni wzięte”

https://www.facebook.com/970795999689516/photos/pcb.979509345484848/979508038818312/?type=3

https://www.facebook.com/970795999689516/videos/979382092164240/

Gość wieczoru - Monika Kowalczyk

https://www.facebook.com/970795999689516/videos/980546312047818/

 

Dzień III

Trening poranny

https://www.facebook.com/970795999689516/photos/pcb.980576788711437/980574745378308/?type=3&theater

Teatr ZRKADLO (Słowacja) - "Učený z neba nikto nespadola

https://www.facebook.com/970795999689516/photos/pcb.979952985440484/979941258774990/?type=3

https://www.facebook.com/970795999689516/videos/979997042102745/

Warsztaty

https://www.facebook.com/970795999689516/photos/pcb.980672245368558/980669638702152/?type=3

Gość wieczoru - Zespół Kasia i chłopaki

https://www.facebook.com/970795999689516/videos/980292125406570/

Obrady jury i protokół

https://www.facebook.com/970795999689516/photos/pcb.980280525407730/980278748741241/?type=3&theater

 

Podsumowanie całego festiwalu

Dzień I

https://www.facebook.com/970795999689516/videos/978984848870631/

Dzień II

https://www.facebook.com/970795999689516/videos/979772765458506/

Dzień III

https://www.facebook.com/970795999689516/videos/980534222049027/

 

Wywiady z koordynatorami festiwalu i jurorami 

Wywiad z koordynatorami Festiwalu

https://www.facebook.com/970795999689516/videos/978644105571372/

Wywiad z jurorem - Jacek Król

https://www.facebook.com/970795999689516/videos/980044068764709/

Wywiad z jurorem - Przemysław Buksiński

https://www.facebook.com/970795999689516/videos/980227478746368/

Wywiad z jurorem - Joanna Holcgreber

https://www.facebook.com/970795999689516/videos/980262015409581/

 

 
Powrót
 
 

Europejski Ośrodek Praktyk Teatralnych
założony, budowany i prowadzony
przez Włodzimierza Staniewskiego

 
Wydarzenia SpecjalneMediaMapa serwisuBIP

Copyright © 2013 - 2017 by Europejski Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice | Realizacja JMC

 
 
 

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celu świadczenia usług i w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce, w jej ustawieniach. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies, kliknij „Zamknij”. Jeżeli nie wyrażasz zgody – zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce cookies

Zamknij X