- Jury i prowadzący warsztaty 2019.
- Uczestnicy.
- Goście.
- Kontakt.
„Ludzie, którzy są pełni energii.
Miejsce, które zapiera dech.
Teatr, który zachwyca barwami form
niczym szkiełka w Kalejdoskopie”
Festiwal organizowany jest w Gardzienicach, gm. Piaski, woj. lubelskie i ma formę konkursu, w którym biorą udział młodzieżowe amatorskie grupy teatralne, których większość obsady stanowią osoby w wieku 13 – 19 lat.
Zgłaszane przedstawienia mogą być oparte o wszelkie istniejące formy wypowiedzi teatralnej i powinny mieścić się w przedziale czasowym 20 – 40 minut. Łączny czas na montaż i demontaż scenografii nie mogą przekroczyć 20 min.
Ostateczny termin nadesłania zgłoszeń oraz szczegóły dot. festiwalu znajdują się w regulaminie w zakładce „Karta zgłoszeń i regulamin ….”
Zachęcamy do polubienia i obserwowania naszej strony na Facebooku: fb.com/Kalejdoskop
Organizator Festiwalu: Fundacja Architekci Kultury
Partner: OPT „Gardzienice”
Filmowe realacje z festiwalu: playlista
Projekt zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Lubelskiego.
Jury i prowadzący warsztaty 2019
Joanna Holcgreber
– aktorka, pedagog i animator kultury. Od września 1995r. w zespole Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Od tego czasu aktywnie i twórczo uczestniczy we wszystkich projektach teatralnych i dydaktycznych organizowanych przez Teatr oraz odbywających się z jego udziałem. Stanowi trzon zespołu. Specjalizuje się w prowadzeniu „treningu wzajemnościowego” oraz „cheironomii” – specyficznych form treningu aktorskiego, stworzonych i wyrosłych na gruncie „gardzienickim”.
Przemysław Buksiński
– aktor, nauczyciel akademicki( Wydział Politologii i Pedagogiki i Psychologii UMCS), Wykładowca Lubelskie Studium Teatralne UMCS/CSK w Lublinie. Recytator, wywodzący ze słowa. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 11 lat trener technik improwizacji scenicznej. Twórca Poławiaczy Pereł Improv Teatr i Teatru Improv No Potatoes. Założyciel i dyrektor artystyczny Epicentrum Technik Teatralnych w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie, Komedialnia Klub Artystyczny przy Centrum Kultury w Lublinie. Pomysłodawca spotkań artystycznych 3/4 SCENY Siła i noc improwizacji. Nagroda Specjalna im. Stanisława Hebanowskiego za odkrycie repertuarowe twórcom spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w Piekle” Stanisława Krzesińskiego w reżyserii Joanny Lewickiej. Laureat Nagrody Aktorskiej na XVII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie w 2013 r. Od 2009 r. gospodarz Gali Nagrody Kulturalne Żurawie w Polskim Radiu Lublin. Członek Komisji Nagród Miasta Lublin w 2009 r.
Marek Kościółek
– praktyk teatru alternatywnego, politolog, pedagog, animator, edukator. Twórca i reżyser autorskiego Teatru Krzyk. Lider Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej – konsolidacji teatrów alternatywnych z terenu województwa zachodniopomorskiego. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice oraz Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży na Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Prowadzi warsztaty oraz autorskie szkolenia artystyczne kierowane do różnych grup odbiorców: praktyków teatralnych, młodzieży i studentów, wychowanków placówek szkolno- wychowawczych, osób z niepełnosprawnościami oraz osadzonych. Znany również z bycia jurorem na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych. Brał udział w międzynarodowych wydarzeniach artystycznych m.in w Niemczech, Słowenii, Albanii, Grecji, Ukrainie, Rosji, Bułgarii, Azerbejdżanie Gruzji i w Iranie. Od ponad dekady związany z działaniami społecznymi na Ukrainie.
Uczestnicy 2019
Teatr Inwencja
Dzielnicowy Dom Kultury SM Czechów w Lublinie
Spektakl „Dobre Wieści”
Czas trwania spektaklu: 40 min.
Piątek, 25.05.2019r., godz. 13.30 / Spichlerz
Reżyseria: Katarzyna Szczepaniak
Scenariusz: Katarzyna Szczepaniak
O spektaklu
„Dobre Wieści” to spektakl trochę o medialnym świecie, który serwuje nam dziś sensacyjne, krwawe newsy jako najbardziej atrakcyjne kąski, przynoszące najwyższą oglądalność.
Trochę o walce dobra ze złem. Trochę o cierpieniu, jakie dotyka rodziców ciężko chorych dzieci. O transformacjach, jakie dokonują się w nas pod wpływem refleksji nad życiem i śmiercią. Stawiamy niejako widzowi pytania: „Dlaczego dobre wieści gorzej się sprzedają? Czy są nudne? Czy ich potrzebujemy? Czy potrafimy dostrzegać dobre wieści we własnym życiu?” Rzecz tyczy się wydawnictwa pewnej gazety. Pewnego dnia redaktor nagle „zmienia front” i zamiast „krwawych wieści” oczekuje od swoich pracowników czegoś całkiem odwrotnego. Dziennikarze są zdezorientowani, ale dosyć sprawnie odnajdują się w nowej sytuacji. W spektaklu świat rzeczywisty miesza się z tym metafizycznym, niewidzialnym dla ludzkiego oka. Pojawiają się anioły i diabły. Ich walka o duszę nie znajduje ostatecznego rozstrzygnięcia, bo „nie łudzimy się, że jedna interwencja wystarczy”. Nie brakuje tu także ciekawych dialogów i piosenek, które dopełniają całość.
O teatrze
Zespół „Inwencja” działa od niespełna trzech lat. Jego skład zmieniał się na przestrzeni tego czasu, jednak pięć osób, które aktualnie wchodzą w jego skład, było związanych z grupą w zasadzie od początku jej istnienia. Grupa ma na swoim koncie dwa spektakle i jedną etiudę. Obecnie pracuje nad kolejnym przedstawieniem, którego premiera odbędzie się w czerwcu br. Członkowie Teatru „Inwencja” to osoby w wieku od 13 do 18 lat. Łączy je chęć robienia czegoś ponad… ponad to, co na co dzień. Obecnie w skład grupy wchodzi osiem osób. Sześć dziewcząt i dwóch chłopaków.
Teatr DDS ATĎ
Artystyczna Szkołą Podstawowa w Žiar nad Hronom – Słowacja
Spektakl „Smutek za Johnem Lennonem”
Czas trwania spektaklu: 30 min.
Piątek, 24.05.2019r., godz. 14.30 / Carmina
Reżyseria: Peter Luptovsky
Scenariusz: Peter Luptovsky
O spektaklu
Głównym bohaterem spektaklu „Smutek za Johnem Lennonem” jest stalowa kula z rewolweru, która “chodzi” po świecie…. szuka kogoś do zabicia…. po drodze spotyka muzykę, gwiazdy…. Mówi im, że jest potrzebne niszczyć i zabijać. John Lennon tego nie zauważa… komponuje muzykę (z przyjaciółmi z The Beatles), mówi o spokoju, rewolucji, miłości… Kula niestety na końcu “spotyka” i zabija Johna Lennona.
O teatrze
Zespół teatralny ATĎ pracuje w Artystycznej Szkole Podstawowej w mieście Žiar nad Hronom. Szkoła ma ponad 50 lat, a od 30 lat w szkole działa teatr. Dzieci poza zajęciami teatralnymi, uczą się ruchu i recytacji. Członkowie teatru prezentują swoje spektakle na Słowacji, ale także za granicą.
Teatr Absurdalni
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim
Spektakl „Gdzie popadnie”
Czas trwania spektaklu: 30 min.
Piątek, 24.05.2019r., godz. 15.30 / Spichlerz
Reżyseria: Małgorzata Kowalczyk
Scenariusz: Małgorzata Kowalczyk
O spektaklu
„Gdzie popadnie” to autorskie przedstawienie. Spektakl jest inspirowany bajką „Wielki głód” Leszka Kołakowskiego i opowiada on o mechanizmach władzy. Stawia też pytanie o granice własnej wolności.
O teatrze
Zespół powstał w 2017 roku. „Gdzie popadnie” to pierwsze przedstawienie zespołu. Za ten spektakl „Absurdalni” otrzymali w ubiegłym roku nagrody na Ogólnopolskich Festiwalach Teatralnych.
Teatr Satyry Zielona Mrówa
Bursa Szkół Artystycznych w Lublinie
Spektakl „Nuda, czyli może by tak coś zrobić”
Czas trwania spektaklu: 40 min.
Piątek, 24.05.2019r., godz. 17.15 / Carmina
Reżyseria: Robert Kaczorowski
Scenariusz: Grzegorz Sławiński
O spektaklu
Akcja spektaklu może toczyć się na peryferiach miasta, w jednej z jego dzielnic tzw. „sypialni”. Może toczyć się na balkonie jakiegokolwiek domu czy bloku, na wagarach, na wakacjach, po lekcjach, w poniedziałek czy w niedzielę, na wsi, w małym miasteczku, czy też w wielkiej aglomeracji, a jak wolicie to w opuszczonym domku w lesie. Celowo nie określamy jednoznacznie miejsca akcji, a stwierdzenie „idziemy do miasta”( w mieście jest podobno lepiej i „dystyngowaniej”) traktujemy, jako normalne, potoczne, więc nie chcemy, aby widz wpadł w pułapkę tego, o kim ten spektakl na pewno nie jest. Nuda atakuje wszędzie i o każdej porze. Dzięki zgrabnie napisanej przez Grzegorza Sławińskiego sztuce, przedstawiamy nudę, nudę, która dotyka tylko wybranych. Nuda w naszej interpretacji, dotyczy pewnej, intelektualnej pustki, dotyczy tych, którzy nie potrafią odnaleźć czegoś dla siebie, nie mają żadnych zainteresowań, nie potrafią odnaleźć w sobie nic, bo nie chcą, bo nie mogą, a nie mogą, bo nie chcą. Czekanie na kogoś lub na coś, siedzenie, wypatrywanie, rozmyślanie, prowadzenie „rozmów” to jedyna recepta na życie. Mimo gorzkiej prawdy, staramy się w ciepły sposób pokazać śmiesznostki, niewiedzę, próżność i naiwność naszych bohaterek.
O teatrze
Teatr Satyry „Zielona Mrówa” powstał w październiku 2008 roku. Tworzą go wychowankowie Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie.
Teatr Supeł
Dom Kultury w Rybniku – Boguszowicach
Spektakl „Jesteśmy dorośli… prawie”
Czas trwania spektaklu: 40 min.
Sobota, 25.05.2019r., godz. 18.20 / Carmina
Reżyseria: Izabela Karwot
Scenariusz: Izabela Karwot i zespół
O spektaklu
Spektakl „Jesteśmy dorośli, prawie…” to opowieść młodych ludzi o drodze jaką pokonują od dzieciństwa do dorosłości. Ich pragnieniach, trudnościach i lękach jakie im towarzyszą. Marzeniach o tym, jak będzie wyglądać ich przyszłość. Dorosłość, która ich nurtuje…przez jednych wyczekiwana, przez drugich odpychana, a nawet wypierana. Zadają sobie pytanie… czy są na nią gotowi…? Czy chcą dorastać…? A może już dorośli…? O cienkiej granicy pomiędzy dwoma skrajnie różnymi światami…
O teatrze
Zespół to młodzież gimnazjalno-licealna, która od lat bawi się w teatr. Zaczynali jako teatr Supełek. Teraz od dwóch lat tworzą pod nazwą Supeł. Teatr jest dla nich ogromną pasją.
Teatr Sokół
Wadowickie Centrum Kultury
Spektakl „Domino”
Czas trwania spektaklu: 40 min.
Sobota, 25.05.2019r., godz. 15.30 / Spichlerz
Reżyseria: Michał Brańka
Scenariusz: praca zbiorowa inspirowana m. in. współczesną polską poezją i muzyką, zbiorami „Listów niezapomnianych” Shauna Ushera
O spektaklu
„Domino” to efekt wspólnych inspiracji współczesną polską poezją i muzyką, ale przede wszystkim zbiorami „Listów niezapomnianych” Shauna Ushera. Listy – nie tylko te przeczytane, ale także samodzielnie napisane – stały się podstawą do szczerych, niespiesznych rozmyślań nad sobą oraz swoim najbliższym otoczeniem – rodziną. Twórczej pracy nad fabułą towarzyszyło natomiast pytanie: a co by było gdyby… wszyscy rodzice po prostu nagle zniknęli? W spektaklu, w dziwnych i tajemniczych okolicznościach tak właśnie się stało! Szalona grupa przyjaciół postanawia wyruszyć zatem w poszukiwania pełne niespodzianek, przemyśleń i odkryć! Przedstawienie jest charakterystycznym dla Sokoła połączenie humoru i refleksji, prowokujące do próby zadania sobie pytań: ile mamy w sobie z rodzica? Za co możemy mu być wdzięczni? Co naprawdę myśli sobie o nas rodzic? Czy… gdyby napisał do nas list, to co w nim by się znalazło? Spektakl jest kompilacją listów napisanych przez członków zespołu oraz fragmentów tekstów i utworów m. in.: Władysława Bełzy, Jarosława Borszewicza, Domowych Melodii, Janusza Korczaka, Macieja Musiałowskiego, Violetty Villas i innych.
O teatrze
Teatr „Sokół” działa przy w Wadowickim Centrum Kultury od 1999 roku. Obecnie zrzesza uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy podczas spotkań nie tylko szlifują swój warsztat teatralny, ale też mają możliwość stworzenia własnego, wspólnego spektaklu od samych podstaw. „Sokoły” rozwijają swoją pasję poprzez pracę ze słowem i ciałem – uczą się świadomości i możliwości własnego ciała oraz poprawnej dykcji, emisji głosu, pracy nad scenariuszem, a także tworzą muzykę wykonywaną w spektaklach na żywo. W ostatnich latach zespół przeżył kilka teatralnych przygód oraz zdobył nagrody na Ogólnopolskich Festiwalach Teatralnych.
Teatr W kieszeni
Węgorzewskie Centrum Kultury
Spektakl „Dziura”
Czas trwania spektaklu: 25 min.
Sobota, 25.05.2019r., godz. 16.30 / Carmina
Reżyseria: Marta Niedziółka
Scenariusz: Marta Niedziółka i zespół
O spektaklu
Spektakl „Dziura” to projekt autorski. Małomiasteczkowa codzienność, czy rzeczywistość widziana w krzywym zwierciadle? Opowieść o odrzuceniu, czy historia szukania swojej drogi? Spektakl jest wynikiem obserwacji życia małego miasta, którego jesteśmy mieszkańcami, postrzegania odmienności w małej społeczności. Część spektaklu jest wynikiem warsztatów z Teatrem Krzyk. Za spektakl grupa otrzymała nagrody na Ogólnopolskich Festiwalach Teatralnych.
O teatrze
Teatr „W Kieszeni” działa w Węgorzewskim Centrum Kultury od 15 lat. Część obecnych członków zespołu rozpoczynała swoją pracę w grupie jako sześcio, siedmiolatki. Grupa od kilku lat tworzy autorskie spektakle, które prezentuje na wojewódzkich i ogólnopolskich przeglądach teatralnych, ale również dla lokalnej społeczności. Grupa cały czas poszukuje nowych rozwiązań inscenizacyjnych. Zespół fascynuje ruch, gest, mimika jako silny środek wyrazu artystycznego.
Teatr Kaprys M
Dom Kultury w Łapach
Spektakl „Zielona…”
Czas trwania spektaklu: 40 min.
Sobota, 25.05.2019r., godz. 17.30 / Spichlerz
Reżyseria: Adam Karasiewicz
Scenariusz: adaptacja tekstów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego – Adam Karasiewicz
O spektaklu
Czy przepełnione absurdem teksty „Teatrzyku Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego nadal śmieszą i czy zawarta w nich satyra pozostaje nadal aktualna? Na tak postawione pytania odpowiedzią może być spektakl „Zielona”, który prezentuje scenki mistrza lldefonsa w nowej odsłonie.
O teatrze
Teatr Kaprys licznie utytułowana grupa teatralna działa już od ponad 20 lat. Jest to grupa młodych osób pełnych teatralnej pasji, która jeździ po całej Polsce i odnosi wiele sukcesów na Ogólnopolskich Festiwalach Teatralnych.
Teatr Wyjście
Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli
Spektakl „Na Laszki”
Czas trwania spektaklu: 30 min.
Piątek, 25.05.2019r., godz. 18.30 / Carmina
Reżyseria: Krzysztof Czubak
Scenariusz: Krzysztof Czubak
O spektaklu
„Na Laszki w reż. K. Czubaka jest przedstawieniem, które dopełnia próbę odpowiedzi na pytanie(…) o to, czy potrafimy – my kobiety, wyzwolić się a może raczej wyzwalać się z kulturowych ról, w które ubiera nas społeczeństwo i w które również same wchodzimy egzystując w danych nam czasie i przestrzeni. Mam tu na myśli również role bardzo prywatne, uwarunkowane naszym rodzinnym pochodzeniem, i naszymi prywatnymi wyborami. To nie jest spektakl o grzecznych dziewczynkach ani romantycznym śnie nocy letniej. Nie ma wprost w tym przedstawieniu także walczących feministek. Nie ma stereotypów, które próbuje nam zaszczepić czy wręcz wszczepić globalna ekonomia. (…) Ten spektakl jest niewygodny. Uwiera.” / dr Edyta Nieduziak
O teatrze
Teatr „Wyjście” powstał w 2007 roku, od początku mając na celu pobudzanie wyobraźni, kształtowanie wrażliwości i kultury języka młodych ludzi. Zespół składa się z młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i dorosłych pracujących pod okiem instruktora Krzysztofa Czubaka.
Teatr Z jednej gliny
Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu
Spektakl „Ile jest zagranic?”
Czas trwania spektaklu: 40 min.
Sobota, 25.05.2019r., godz. 19.30 /Spichlerz
Reżyseria: Aneta Ćwieluch
Scenariusz: Aneta Ćwieluch
O spektaklu
Spektakl oparty jest na prozie Aglaji Veteranyi oraz tekstach własnych grupy. Cyrk, czyli miejsce artystów, staje się dla niektórych też schronieniem, przed tym co zostawiali. Wędrujący cyrk i dzieci z różnych stron świata, zadające sobie ciągle pytanie: czy to jest zagranica? W spektaklu można zobaczyć prawdziwą sztukę cyrkową, zdobytą z pomocą fachowców.
O teatrze
Grupa istnieje szósty rok, ale każda premiera to inny skład. Zdobywa nagrody i wyróżnienia na Ogólnopolskich Festiwalach Teatralnych. Bardzo kocha, to co robi.
goście 2019
Przedstawiamy tegorocznych gości, którzy zaprezentują się na tegorocznym festiwalu:
Teatr „Puk Puk”
(Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku)
Spektakl gościnny „Łódeczka”

Czas trwania spektaklu: 40 min.
Piątek, 24.05.2019r., godz. 19.30 / Carmina
Reżyseria: Katarzyna Marjasiewicz/Instruktor: Lena Różańska
Scenariusz: Katarzyna Marjasiewicz
Łódeczka to autorskie przedstawienie , które dotyka tematów bliskich twórcom, jak i odbiorcom spektakli Teatru Puk – Puk. Inspiracją była piosenka Moniki Kowalczyk – piosenkarki a także członkini dorosłej grupy Teatru Puk-Puk . „Łódeczka” to spektakl opowiadający o dziewczynie z dobrego domu, która szuka zrozumienia i akceptacji w nowym środowisku. Jej pasją jest muzyka, którą ostatecznie zachwyca swoich rówieśników, szczególnie jednego z nich. Jednak nurt nie zawsze jest dla niej sprzyjający, a woda, która wydaje się być cicha i spokojna, w pewnej chwili może wywrócić jej łódkę do góry nogami…
Teatr „Akademia Artystyczna”
(Środowiskowy Dom Samopomocy w Lublinie)
Spektakl gościnny „Dom”
Czas trwania spektaklu: 30 min.
Sobota, 25.05.2019r., godz. 13.30 / Carmina
Reżyseria: Jan Michał Stanowski
Scenariusz: Jan Michał Stanowski
Teatr „Akademia Artystyczna” powstał w momencie założenia Środowiskowego Domu Samopomocy ” Akademia Artystyczna” w grudniu 2011r. Reżyserem spektakli grupy jest Jan Michał Stanowski, ale w działania teatru włączają się wszyscy terapeuci ŚDS, przede wszystkim Karolina Czajka i Aneta Stanowska.
Co trzeba, aby zbudować DOM? Cegły, cement, deski…. Co zagraża naszej budowie, naszemu domowi…? Wiatry i burze… a może nierozwiązane problemy i konflikty? Jak kolejne generacje radzą sobie z budowaniem? Czy razem z widzami odnajdziemy odpowiedzi?
Teatr „Persyflaż”
(Bursa Szkół Artystycznych w Lublinie)
Spektakl gościnny „Za kulisami”
Czas trwania spektaklu: 40 min.
Sobota, 25.05.2019r., godz. 21.15 / Carmina
Reżyseria: Robert Kaczorowski i zespół
Scenariusz:Zespół na podstawie opowiadań Antoniego Czechowa wprzekładzie Barbary Bartoś
Informacje o zespole:

Chcąc spróbować swoich sił w nieco innej formie wypowiedzi, najstarsi wychowankowie Teatru Satyry Zielona Mrówa, działający w Bursie Szkół Artystycznych w Lublinie założyli w marcu 2018 roku Teatr Persyflaż. Nie zmienia to jednak faktu, że są nadal czynnie działającymi twórcami Zielonej Mrówy.
Opis spektaklu:
„Za kulisami” to pierwszy spektakl, jaki został zrealizowany przez teatr. Inspiracją do jego powstania stały się opowiadania Antoniego Czechowa. Opowiada o losach trójki prowincjonalnych aktorów ówczesnej Rosji, przyjaciół?, którzy tworzą objazdowy teatr, wędrowną trupę. Ten groteskowy obraz widziany oczami twórców teatru Persyflaż, przedstawia nam bohaterów w ich codziennym, poza scenicznym życiu. Tłem ich emocji, słabości, intryg i pragnień jest ni mniej, ni więcej tylko garderoba, w której zdejmując kostiumy i zmywając sceniczne maski, obnażają nam swoje bardzo interesujące charakterki. Całość spektaklu dopełnia muzyka i piosenki, do których wykorzystano fragmenty poematu Aleksandra Puszkina „Eugeniusz Oniegin”.
Teatr „Gardzienice”
Spektakl gościnny „Oratorium Pytyjskie”
Czas trwania spektaklu:
Sobota, 24.05.2019r., godz. 20.30 / Spichlerz
Autor widowiska: Włodzimierz Staniewski

Co zachwyca mnie najbardziej w ORATORIUM PYTYJSKIM to emocjonalne przekonanie z jakim „gardzieniccy” aktorzy przywracają do życia starożytną mowę mądrości – nie tylko audialnie, czysto brzmiącymi głosami aktorów, ale również w ruchomych rejestrach ich solowych i zespołowych ruchów tanecznych. Przedstawienie jest jak obrzęd, gdy publiczność i wykonawcy wspólnie angażują się w rytuał komunii z ich kulturowymi przodkami, którzy sami starali się – poprzez wróżby i filozofię – odkryć tajemnice ludzkiej egzystencji i wszechświata.
Prof. Edith Hall, Oxford University, UK
Autor spektaklu – Włodzimierz Staniewski
Kompozycje do sentencji Siedmiu Mędrców – Mikołaj Blajda
Adaptacja fr. muzyki Starożytnej Grecji – Maciej Rychły
Tłumaczenie pieśni: Met emoisi – Jerzy Łanowski
Tłumaczenie pieśni: Tripoda manteion, Asklepion aeisomen, O Bacchou, Promoleth Musai, Hoson dzēs – Jerzy Danielewicz
Przekład Sentencji Siedmiu Mędrców – Cezary Wodziński dla Łazienek Królewskich
Aktorzy: Mariusz Gołaj, Marcin Mrowca, Joanna Holcgreber, Anna Maria Dąbrowska, Tetiana Oreshko – Muca, Magdalena Pamuła, Kacper Lech, Jan Żórawski, Anna Nguyen,, Maciej Czerniak
Muzycy: Rafał Granat, Filip Pysz, Kamil Gosek, Szymon Kałużny, AdamLipiński
Światła: Paweł Kieszko
kontakt
Beata Szymańska
tel. 530 910 502
Iga Zarzycka
tel. 691 701 825
e-mail: festiwal.kalejdoskop@gmail.com
Fundacja „Architekci Kultury”Ul. Działkowca 3721-040 Świdnik
Materiały do pobrania