Baner Bym dalej mogła biec

…bym dalej mogła biec…
recital Magdaleny Pamuły

skrzypce Mikołaj Kostka
fortepian Franciszek Raczkowski

Historia opowiadana słowami Poświatowskiej, Białoszewskiego, krakowskich poetów, ludowych mądrości, własnymi.
Brzmiąca muzyką Koniecznego, Kurylewicza, dawną ludową i własną.
Świat kobiecy zaklęty w głosie w połączeniu z dwoma światami męskimi: fortepianowym i skrzypcowym.
By na koniec wziąć oddech i dotknąć zakurzone słowa i dźwięki zamknięte w starych notesach.

 

O wykonawcach:

Magdalena Pamuła

Pisze słowa do własnej muzyki oraz sięga po pieśni muzyki ludowej i piosenkę artystyczną, przepuszczając je przez własną wrażliwość muzyczną. Wokalistka, aktorka, absolwentka krakowskiej wiedzy o teatrze. W 2015 roku dołączyła do głównego zespołu teatru „Gardzienice”.

Można zobaczyć i usłyszeć ją w bieżących spektaklach w reż. Włodzimierza Staniewskiego.
Absolwentka XII Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice” oraz krakowskiej wiedzy o teatrze. Laureatka wielu prestiżowych nagród na festiwalach związanych z piosenką artystyczną (m.in. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – poezja śpiewana).

Franciszek Raczkowski

Pianista wrażliwy na każdy detal. Impresjonista. Improwizator,
w niezwykły sposób wplatający w swój język improwizacji idiom klasycznej pianistyki, z którego wywodzi się jego tożsamość.

Jego grę można usłyszeć na kilku różnorodnych stylistycznie albumach (m. in. 'Time’ Przemka Kleczkowskiego i 'Hala’ zespołu Królestwo Beskidu) oraz w muzyce zespołów Vibe Quartet, Follow Dices, z którymi zdobył wiele nagród (Krokus Jazz Festival, Hanza Jazz Festival, Sibiu Jazz). Jest również laureatem VIII Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach.
Jego debiutancki album (Franciszek Raczkowski Trio – Apprentice, wydawnictwo ForTune), zyskał wiele przychylnych opinii w środowisku muzycznym. Jan Ptaszyn Wróblewski stwierdził, że to muzyka z wielkimi nadziejami na przyszłość. Ta sama muzyka znalazła się, obok nagrań Sławka Jaskułke, Leszka Możdżera i Michała Tokaja, w japońskim wydaniu zestawiającym dokonania polskich pianistów (Polish Pianism, wydawnictwo CorePort, 2017).

Mikołaj Kostka

Esteta skrzypcowego brzmienia. Wrażliwiec i poszukiwacz. Kompozytor. Eksperymentator, balansujący między wirtuozerską zadziornością a minimalistyczno-ascetyczną przestrzenią, bliską ciszy.
Obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach. Współtwórca zespołu Raczkowski/Kostka Duo oraz lider formacji Follow Dices, laureata XIII Hanza Jazz Festiwal, wyróżnionego na Blue Note Poznań Competition 2017.
Maciej Obara powiedział o nim: „Bez wątpienia Mikołaj Kostka ma wielki dar do komponowania. Cechuje go ujmująca muzykalność oraz piękny dźwięk. Jego muzyka jest czarująca a On sam chętnie sięga w niej do abstrakcji. Przed nami artysta różnych wymiarów.”


….so further may I go…..
recital of Magdalena Pamuła (12th Academy, Gardzienice Theatre’s actress)

Story told with words by Poświatowska, Białoszewski, Cracow’s poets, wise folk men and the words written anew.
Resounding with compositions of Konieczny, Kurylewicz, with ancient folk and the original music.
One woman’s world together with the worlds of two men: pianist and violinist.
To finally take a breath and touch the dusty words and sounds found in old diaries.


Środa, 2 października | 22:30

 

GALERIA