Element Galerii

YOVO, One-Eighth Theater

Spektakl w języku angieskim

YOVO błąka się po bezładnym mieście i małych wioskach globalnego południa, poruszając się w wirze obrazów, interakcji, wrażeń i zobowiązań, poszukując tego, co po… po… po…
Rygorystyczny, fizyczny, trzeźwy, mocny spektakl zabawnej i mrocznej bufonerii przeobrażony w Nowy Absurd.
Spodziewaj się współudziału.

One-Eighth Theatre One-Eighth Theatre tworzy nowy, odważny, międzynarodowy teatr. Założony w 2008 roku One-Eighth inspiruje się teorią góry lodowej Hemingwaya. To idea abstrakcyjnych możliwości sugerująca, że niektóre rzeczy lepiej pozostawić niewyjaśnione lub otwarte na interpretację. Czubek góry lodowej to tylko jedna ósma całości. Olbrzymia większość skrywa się pod powierzchnią wody.
Daniel Irizarry: Jest dyrektorem artystycznym One-Eighth Theatre. Jako reżyser i wykonawca znany jest z: „The Maids” José Rivera (wybór krytyków New York Times), „UBU” (wybór krytyków Time Out NY), „Wariat i zakonnica” wyreżyserowany w Turcji (Bilkent), prezentowany również w Polsce (Gardzienice) i NYC (Pregones Theatre), „An Italian Straw Hat” (Essen, Niemcy), „Mouthgasm Chapter 1” (Turcja i Cypr), „Momorato” (Tokio, Japonia), „Fragments” (Wilno, Litwa) oraz jednoaktówki Czechowa (Seul, Korea Południowa). Reżyserował i występował w Numbness: Chapter 2 'w IRT i The New Ohio Theatre Archive Residency. Wyreżyserował utwór „Black a Water”, który koncertował na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Ciego de Ávila. W Metropolitan Opera wystąpił w filmach Faust i Benvenuto Cellini w reżyserii Andrieja Serbana pod batutą Jamesa Levine’a. Nauczał aktorstwa na całym świecie. Uzyskał tytuł magistra z Columbia University i tytuł licencjata z dramatu „La Universidad de Puerto Rico, Recinto de Rio Piedras”. Ostatnio wyreżyserował adaptację „Rewizora” Gogola w National Centrefor Performing Arts w Bombaju w Indiach. Podekscytowany występem i reżyserią „Yovo” na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Teatrze „Gardzienice” w Lublinie, Polska.

Tekst: Robert Lyons
Aktor i reżyser: Daniel Irizarry
Aktorki asystujące: Aleksandra Gronowska (absolwentka IV APT), Ewa Timingeriu (absolwentka VI APT), , Julia Lewandowska (absolwentka XII APT)
Światło: Charlie Munn

 


 

Sobota, 5 października | 19:30