„PLUTOS” - TEATR "THIASOS"

26.06.2021r.

Opis

Plutos (Dobrobyt), dramat Arystofanesa – największego i najbardziej aktualnego z antycznych greckich poetów komicznych (446-386 p.n.e.) – wznowiony na współczesnej scenie. 

Zobaczymy najżywsze momenty przedstawienia wystawianego w stylu Karaghiozi (teatru lalki i cieni), który rozkwitał w Grecji od około 1890 r. do lat 50-tych XX wieku.

Fabuła krąży wokół dylematu: czy być biednym i uczciwym czy też bogatym i nieuczciwym; a także wokół różnych zagwozdek wynikających z niemożliwości bycia jednocześnie bogatym i uczciwym.

Arystofanes obnaża hipokryzje, fantazmaty i absurdy zarówno starożytnych, jak i współczesnych czasów.  

Muzyka i oszałamiające kostiumy Karaghiozi oddają sedno tradycji antyczno-greckiego folkloru, który przyczynił się do przekształcenia Grecji w niepodległy naród.

Zespół Thiasos – zdziesiątkowany na trasie z Wielkiej Brytanii do Polski z powodu ograniczeń pandemicznych – pokaże fragmenty przedstawienia z muzyką na żywo, tańcem i opowieściami.

Reżyseria: M.J. Coldiron, Yana Zarifi-Sistovari

Aktorzy: Salvatore Scarpa, Charles Sobry, Olivier Van Den Hende, James Bentham

Gościnnie: Anna Dąbrowska, Marcin Mrowca

Akordeon: Bartek Godula – akordeon

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o spektaklach, planach, premierach i projektach, a także informacje o ofertach specjalnych zapisz się do newslettera.