ZESPÓŁ "MUNDINOVA"

28.06.2021r.

Opis

Trzon zespołu stanowią Dorota Kołodziej (głos), Marzena Cybulka (gitara basowa, kontrabas) oraz Michał Wilczyński (gitary). Artyści spotkali się w 2017 roku z zamysłem, by tworzyć muzykę unikalną, poruszającą, oszczędną w środkach wyrazu, wyrywając się jednocześnie z utartych ram stylistycznych klasyfikacji. Zestawienie charyzmatycznej barwy głosu wokalistki z około – jazzowymi harmoniami oraz zaskakującymi rozwiązaniami aranżacyjnymi, doprowadziło do powstania silnej eksplozji ładunku twórczego w postaci MUNDINOVA.

W lipcu 2020 roku zespół zadebiutował albumem „W drodze”, nakładem wydawnictwa Mundi Art, z gościnnym udziałem Dariusza Kaliszuka (perkusja, instrumenty perkusyjne) oraz Mateusza Szemraja (oud, rubab, baglama). W grudniu 2020 roku odbyła się rejestracja filmowa koncertu Mundinova w Gardzienicach w ramach Festiwalu Generator Nadziei.

Więcej o zespole na: www.mundinova.pl

Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o spektaklach, planach, premierach i projektach, a także informacje o ofertach specjalnych zapisz się do newslettera.