Spichlerz

Opis

Przez cały okres powojenny zarządzany przez Spółdzielnię Kółek Rolniczych. W latach dziewięćdziesiątych stanowił prywatną własność jednego z mieszkańców Gardzienic, użyczany Ośrodkowi służył do realizacji licznych międzynarodowych przedsięwzięć artystycznych. Od 2005 roku jest własnością Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.

W jego zmurszałych i walących się wnętrzach miały miejsce niewyobrażalnego klimatu muzyczne i teatralne dionizja. Tu występowała, m. in. Elen Stewart z LA MAMA, tu śpiewali i grali trębacze, pieśniarki z Połtawszczyzny, tancerze z Gruzji i wielu innych. Tutaj grano większość spektakli Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.

Dzisiaj Spichlerz – po przebudowie – stał się siedzibą Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Z przepiękną, trzykondygnacyjną salą teatralną z nowoczesnym wyposażeniem – windą zewnętrzną,  salkami wykładowymi, biblioteką multimedialną, garderobami i pokojami gościnnymi.

Nad wizją tego obiektu Włodzimierz Staniewski pracował z architektem prof. Jerzym Uścinowiczem, którego koncepcje realizacji szalonych marzeń reżysera są godne najwyższego uznania.

Galeria