NIEDZIELA OTWARTA 30 KWIETNIA


30 kwietnia – oferujemy prezentacje w ramach cyklicznej imprezy pod nazwą „Niedziela Otwarta”, z przebiegiem zdarzeń w reżyserii Włodzimierza Staniewskiego:

  • W godzinach 11:00 do 17: 00 osoby i grupy wizytujące nasz kompleks pałacowo-parkowy będzie witał i gościł zespół artystyczny Ośrodka: Włodzimierz Staniewski, Mariusz Gołaj, Joanna Holcgreber, Anna Maria Dąbrowska, Tetiana Oreszko, Anna Maria Słowikowska, Marcin Mrowca, Paweł Kieszko.
  • O godz. 17:00 odbędzie się krótkie Zgromadzenie Artystyczne z aktorami teatru, zamykające atrakcje „Niedzieli Otwartej”.
  • W czasie wizyty w ciągu dnia można obejrzeć stałe wystawy rzeźb, malarstwa, wykopalisk archeologicznych oraz projekcji multimedialnych. Można odwiedzić sale teatralne
    ze scenografią, kostiumami i rekwizytami do spektakli i wyświetlane tam zwiastuny przedstawień. Można nacieszyć się urodą Parku i Ogrodów.
  • O godzinie 14.00 i o godz.16.00 zapraszamy na spacer z przewodnikiem – Marcinem Mrowcą- który oprowadzi gości po obiektach Ośrodka, opowie o ich historii sięgającej XV wieku a nawet czasów starożytnych, według niektórych interpretacji. Przybliży także 45 letnią historię Teatru i Ośrodka „Gardzienice „, założonego i dźwigniętego z ruin przez Włodzimierza Staniewskiego i współpracowników.

               Adres Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” – Gardzienice Pierwsze 3.