Wernisaż wystawy malarstwa Kamili Glinki WELCOME TO THE JUNGLE


Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice” i Galeria Gardzienice mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy malarstwa Kamili Glinki WELCOME TO THE JUNGLE

Wernisaż: 25.01.2024r., godz. 18.00
Galeria Gardzienice przy ul. Grodzka 5a w Lublinie.
Wystawa potrwa do 13.02.2024r.
Wstęp na wernisaż i wystawę jest bezpłatny i nie wymaga rezerwacji.

Kurator wystawy: Zuzanna Zubek-Gańska
Aranżacja światła: Włodzimierz Janowski

Świat w malarstwie Kamili Glinki jest złożony z egzotycznych elementów, nakładają się na niego wizerunki dzikich zwierząt nieosiągalnych w naszym klimacie. Tygrysy, pumy, lamparty, papugi i ptactwo rajskie, które ujrzeć możemy jedynie w ogrodach zoologicznych, skąd zza prętów i klatek strwożone przyglądają nam się ciekawie.  Ale strach i odległość od nas stanowi barierę oddzielającą z satysfakcji z kontaktu ze zwierzęciem. Opuszczamy takie miejsca z poczuciem niedosytu.
WELCOME TO THE JUNGLE to projekt podejmujący próbę kontaktu, bliskości, nas oglądających z nimi, majestatycznymi i nieosiągalnymi dla nas istotami z dalekich lasów tropikalnych. W bezpiecznej przestrzeni galerii, wyważonej odległości stoją one spoglądając na nas zuchwale i spokojnie, wyczekując naszych reakcji. Tak blisko z natura jeszcze nie byliśmy i choć moment ten rodzi konsternację zmieszaną z lękiem pozostaje z nami świadomość, ze są one tylko malunkiem i wyobrażeniem, tego co być może mogłoby być, w innej rzeczywistości.
Feeria barw dodaje obrazom Artystki animuszu, wyciąga je zdecydowanie przed widza i  tym samym zabiera go  do elektryzującego świata dzikości. Czy słychać już ten charakterystyczny trzepot skrzydeł z oddali? Czy naszym uszom objawiły się dźwięki egzotycznych ptaków? To wszystko przywodzi nam malarstwo Kamili Glinki, barwne, ekspresyjne, pełne egzotyki i magii.